Сервіси Web 2.0

Соціальні сервіси, які базуються на сервісах Web 2.0

  1. Вікіпедія (https://uk.wikipedia.org)
   Вікіпедія - найбільша у світі багатомовна інтернет - енциклопедія, створена та постійно підтримувана спільнотою користувачів.  
  Вікіпедія почалась як братній проект до Нупедії, безкоштовної англомовної онлайн-енциклопедії, статті в яку писали спеціалісти, потім статті проходили процес формальної перевірки. Нупедія заснована 9 березня 2000 року і була власністю Bomis Inc компанії, що володіла також однойменним веб-порталом. Головними фігурами були Джиммі Вейлз, головний виконавчий директор Bomis, та Ларрі Сенґер, головний редактор Нупедії та згодом Вікіпедії. Нупедія спочатку публікувалась під власною ліцензією відкритого контенту, а потім перейшла на GNU Free Documentation License перед заснуванням Вікіпедії за наполяганням Річарда Столмена.

    2. Служби Blogger (https://www.blogger.com)

   Blogger — сервіс для ведення блогів, за допомогою якого будь-який користувач може завести свій блог, не вдаючись до програмування і не турбуючись про встановлення та налаштування програмного забезпечення. Blogger був створений компанією Pyra Labs, якою зараз володіє Google.
   Blogger дозволяє вибрати, буде блог перебувати на серверах даного сервісу, або автоматично переміщатися на хостинг власника блогу за допомогою FTP або SFTP. У першому випадку можна також вибрати варіант із використанням власного доменного імені користувача.

    3. LiveJournal (Живий Журнал, https://www.livejournal.com)
  LiveJournal  — популярна в Росії блог-платформа (блог-сервіс) з переважно російською аудиторією. На 2014 рік в сервісі було зареєстровано близько 17 млн активних користувачів (для порівняння, сервіс Google+ на той час мав 1.6 млрд користувачів.
  LJ був створений у 1999 році американським програмістом Бредом Фіцпатриком і після створення належав компанії Фіцпатрика Danga Interactive. В січні 2005 Danga Interactive разом з LJ була придбана компанією «Six Apart», яка у 2006 перепродала кириличний, переважно російськомовний, сегмент сервісу (на той час майже 30% аудиторії) російській компанії «SUP». В 2007 компанія SUP викупила всі 100% сервісу. Новий власник заявив, що вся персональна інформація користувачів ЖЖ і надалі буде зберігатись в Сан-Франциско (США). Вартість угоди не розголошувалася, але, за даними експертів, вона склала від $30 млн до $100 млн.

    4. Open Directory Project (http://www.dmoz.org)

  Open Directory Project - найбільший каталог сайтів, створений спільнотою редакторів-добровольців. ODP було засновано в США як Gnuhoo Річардом Скрентою і Бобом Труелом в 1998 році, коли вони обидва працювали інженерами в компанії Sun. Скрента розробив програму TASS для читання новин мережі Usenet. Початкова структура категорій каталогу Gnuhoo базувалась саме на тодішній структурі груп новин Usenet. Каталог Gnuhoo був запущений 5 червня 1998 року.

    5. Google Earth(https://www.earth.google.com)

   Google Earth - офіційна назва українською мовою: Google Планета Земля — це безкоштовна, вільно-завантажувана програма компаніїї Google що відображає віртуальний глобус. В рамках даного проекту в мережу Інтернет було викладено аерофотознімки та сателітні знімки більшої частини Землі. Для деяких регіонів ці знімки сягають дуже високої якості. Програма поширюється під двома різними ліцензіями: Google Earth, безкоштовна версія з обмеженою функціональністю; та Google Earth Pro, що пропонується для комерційного використання.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Недоліки Web 2.0

При використанні технологій Веб 2.0 власник сайту стає орендарем сервісу і/або дискового простору у певної сторонньої компанії. Залежність...